Spoznajte prémiový dizajn a prémiový komfort pri otváraní vstavaných skríň a šatníkov. Zoznámte sa s InLine XL od značky Hettich.

InLine XL je kovanie pre posuvné dvere šatníkových skríň s horným vedením, kedy zatvorené dvere sú voči sebe v rovine. Jedinečný systém kovania umožňuje otváranie bez použitia úchytiek. Neznamená to, že by systém reagoval na zatlačenie na dvere a sám sa otvoril. Znamená to, že môžete dvere ľahko otvoriť aj uchopením za ich vonkajšiu hranu a bez väčšieho úsilia ľahko posúvať. Dvere sa otvárajú do zákrytu (pri plnom otvorení sa plne prekrývajú) a dostupný je tak celý priestor za krídlom. Samozrejmosťou je tlmený dojazd pri otvorení aj zatvorení mechanizmu.

 

Zaujímavá je aj veľkosť a váha krídel. Krídlo z plného materiálu alebo širokého rámčeku môže byť široké od 750 do 2000 mm, pričom výška môže byť až 2600 mm. Hrúbka krídla je daná od 16 do 25 mm. Nosnosť mechanizmu je garantovaná do 60-tich kg. Môžeme tak použiť aj na pomerne veľkú skriňu len dve krídla a maximalizovať dostupnosť uložených vecí vo vnútri. Vďaka zarovnaniu dverí vedľa seba môžete ľahko dotvoriť dizajn miestnosti.